Všetky práva vyhradené
©2024, TV Zobor

28. mája 2019, Pridal: tvnitricka_script Veľkolepá výstava Moje telo prichádza do OC Mlyny v Nitre

Príďte sa pozrieť do OC Mlyny na veľkolepú výstavu Moje telo a nahliadnite do tajov fungovania ľudského tela.

Medzinárodná výstava, ktorá po prvýkrát mieri na Slovensko je výnimočná tým, že ponúka interaktívne dotykové obrazovky a rozšírenú realitu. Výstava umožní malým aj väčším návštevníkom nahliadnuť do fungovania ľudského tela. Touto prehliadkou vás prevedú profesionálni animátori prostredníctvom 7 náučných stanovíšť s interaktívnymi exponátmi. Deti sa na tejto prehliadke budú cítiť ako skutoční doktori a doktorky, vďaka bielym plášťom, ktoré dostanú na začiatku prehliadky.

„Výstava Moje telo začína príchodom detí, ktoré dostanú čiapky a neskôr plášte a týmto stanú sa skutočnými detskými doktormi. Prevedieme ich rýchlym stručným prehľadom, čo všetko sa nachádza v ľudskom tele. Na názornej figuríne im ukážeme, ako to vo virtuálnej realite vyzerá a čo všetko sa v nej nachádza. Spoločne pokračujeme do ďalších stanovíšť – do mozgu, kde majú deti možnosť vyskúšať si svoje zmysly. Prehliadku končíme sústavovými systémy, ktoré sú napr. kostra, svaly, pľúca, srdce a tráviaca sústava,“ informoval sprievodca výstavy Matej Martinček.

,,Malí návštevníci si môžu vyskúšať svoje nadobudnuté vedomosti aj v praxi, napr. na imaginárnom pacientovi, ktorému majú možnosť vyoperovať poškodené orgány,“ dodala koordinátorka Jana Sedláková.

Vstupné na veľkolepú výstavu Moje telo je ZDARMA.

Na záver prehliadky si deti odnesú diplom, prípadne aj fotografie z tematického fotokútika.

„Výstava Moje telo je určená pre deti, odporučený vek je od 4 do 11 rokov, ale nič nebráni tomu, aby prišli aj mladšie, prípadne staršie deti. Výstava prebieha formou komentovaných prehliadok, exkurzia trvá denne od 9.00 do 18.00 hodiny,“ upresnila Sedláková.

Eva Škandíková

 

 

 

Naši partneri