Všetky práva vyhradené
©2024, TV Zobor

3. júna 2019, Pridal: tvnitricka_script Poliklinika na Párovciach sa dočká rekonštrukcie, bude bezbariérová.

Z polikliniky budú odstránené všetky bariéry, vybuduje sa výťah a zo zadného vchodu pribudne nové parkovisko.

Mestské zastupiteľstvo koncom mája schválilo rekonštrukciu polikliniky v mestskej časti Párovce. Snaha zrealizovať túto investičnú akciu bola posledné štyri roky.

„Problematika bezbariérovosti v Nitre je riešená koncepčne, napríklad stavebnými úpravami vo verejných budovách, nájomných bytoch, či vhodnej  úprave chodníkov, priechodov pre chodcov a ciest pre ľudí nielen so zdravotným postihnutím. Aj preto nie je prekvapením, že bez zbytočných úskalí a nebezpečných miest, bude konečne aj najstaršia poliklinika v meste,“ uviedla radnica.

Okrem bezbariérového prístupu bude vybudovaný aj výťah a zo zadnej strany budovy nové parkovisko. Parkovacích miest je v okolí polikliniky málo, nové parkovisko by však tento problém malo vyriešiť.

„Bezbariérový vstup bude pred vchodom do polikliniky  na všetkých  toaletách.  Plánované  je tiež osadenie výťahu, ktorý tam citeľne chýba. Využijeme tiež voľný  priestor od zadného vstupu do polikliniky bližšie k Párovskej ulici na vybudovanie chýbajúcich parkovacích miest,“ vyjadril sa Ján Greššo, poslanec za mestskú časť Staré mesto.

Stavebné práce sa začnú po vyhotovení procesu verejného obstarávania.

Daniel Mičík

Naši partneri