Všetky práva vyhradené
©2023, TV Zobor

31. mája 2019, Pridal: tvnitricka_script Piaty ročník Festivalu chutí Nitrianskeho kraja sa blíži. Nenechajte si ho ujsť.

Už najbližšiu sobotu sa bude na Svätoplukovom námestí konať Jahodová Nitra spolu s Festivalom chutí Nitrianskeho kraja.

1. júna sa už po piatykrát bude v Nitre konať  Festival chutí Nitrianskeho kraja. Ide o tradičnú a veľmi obľúbenú akciu, ktorá ako po minulé roky, aj teraz prichádza potešiť svojich návštevníkov.

Dejiskom obľúbeného festivalu sa stane Svätoplukovo námestie. V priľahlých uličkách vyrastú stánky plné gastronomických špecialít z nitrianskeho regiónu, pretože, ako to už býva zvykom, návštevníci budú mať možnosť vychutnať si nie len zvuky bubnov a rytmus južanského temperamentu, ale aj dobré jedlo a úžasnú atmosféru.

Súčasťou bude aj Jahodová Nitra s odkazom na pestovanie jahôd v Nitrianskom kraji. Návštevníci sa môžu tešiť na stánky plné skvelých pochutín a nápojov. Na svoje si prídu aj milovníci kávy, piva, vína, sladkého i slaného. Nebude chýbať ani koleso šťastia. “ Tento rok sa festival presunie opäť na svoje pôvodné miesto, na Svätoplukovo námestie. Keďže sa so svojimi špecialitami predstaví až 43 vystavovateľov, priestory Starého rínku v Nitre boli pre takýto typ podujatia nedostatočné,” uviedla výkonná riaditeľka Nitrianskej organizácie cestovného ruchu Marta Hároniková. Návštevníci si budú môcť oddýchnuť a skvelé jedlo vychutnať v pripravených stanoch s posedním.

Tradičnou súčasťou Festivalu chutí je aj Medzinárodný festival bubnov a perkusií Drumpoint Slovakia 2019. Tento rok sa predstavia bubenícke skupiny a capoeristi zo Slovenska aj zahraničia, nováčikom bude čerstvo založená škola samby z Brna. K úžasnej atmosfére určite prispejú aj krásne tanečnice.

Vo večernom programe Nitru roztancujú tóny latina. Centrom mesta sa bude ozývať hudba v prevedení brazílsko-českej formácie Ritmo Factory so svojou energickou sambou a Marco Pillo salsa band v spolupráci so Sangre Nueva. O exotickú pátry ako z Ria de Janeira sa postará brazílsky DJ Chicote, ktorý hosťuje v najznámejších kluboch Ria.

Zakúpením trička alebo malých perkusií v informačnom stánku na námestí bude mať každý možnosť získať svoju vstupenku priamo do srdca sprievodu – medzi zohratých bubeníkov, krásne tanečnice a desiatky ďalších účinkujúcich. Zavŕšenie celodenného programu bude predstavovať sprievod, ktorý štartuje o 19.30 hodine.

Eva Škandíková

Naši partneri