Všetky práva vyhradené
©2024, TV Zobor

5. júna 2019, Pridal: tvnitricka_script Už onedlho budú mať Nitrania možnosť opäť sa schladiť

Na nitrianskej pešej zóne sa budú od budúceho týždňa montovať rozprašovače vody.

Počas minulého horúceho leta mohli turisti aj obyvatelia Nitry využiť schladenie sa pod rozprašovačmi vody na pešej zóne. Aj v tomto roku plánuje mesto dopriať ľuďom trochu osvieženia. V priebehu budúceho týždňa sa chystá namontovať rozprašovače vody na Pešiu zónu, dokopy ich tam bude päť.

„Nové rozprašovače vody zatiaľ neplánujeme zakúpiť. Tie pôvodné, ktoré boli aj vlani, sa riešili z rozpočtu, ktorý má odbor komunálnych činností vyčlenený na údržbu – čiže financie na nové rozprašovače nie sú pre túto letnú sezónu schválené. Jedna nerezová brána vyjde približne 840 eur aj s DPH. Výrobcom je firma z Nitry, ktorá ich montovala sama cez Stredisko mestských služieb. Na pôvodných bránach musíme vyčistiť veľmi jemné trysky, ktorými sa vytvára vodná hmla. Predpokladáme, že po opravách ich hneď po montáži aj spustíme,“ informoval hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Po minuloročnej sezóne boli rozprašovače vody demontované vandalmi. Minulý rok boli na pešej zóne umiestnené štyri a jeden sa nachádzal v starom parku – pri detskom ihrisku.

„Nitrania si brány s vodnou hmlou mimoriadne obľúbili. V horúcich dňoch im slúžia na jemné osvieženie, pričom ľudí nezmáčajú. Zvlhčujú vzduch a pomáhajú tiež v ochladzovaní rozpáleného centra mesta,“ dodáva Holúbek.

Pre deti je to veľká zábava. V horúčavách sa ale radi schladia aj dospelí.

Eva Škandíková

Naši partneri