Všetky práva vyhradené
©2024, TV Zobor

29. mája 2019, Pridal: tvnitricka_script Slavica Festival 2019 sa ruší

11. ročník medzinárodného festivalu SLAVICA FESTIVAL 2019 sa v meste pod Zoborom aj napriek niekoľkoročnej tradícií neuskutoční. Na jeho zorganizovanie chýbajú financie.

Medzinárodný folklórny festival Slavica Festival už dlhoročne patrí medzi tradičné podujatia podporujúce prehliadky folklórnych súborov z jednotlivých slovanských krajín. Určený bol pre širokú verejnosť, ktorú zaujímal ľudový tanec, spev a tradičná kultúra. 

Občianske združenie Slavica, so sídlom v staroslávnej Nitre, vzniklo s cieľom propagovať slovanskú vzájomnosť a spoluprácu v oblasti kultúry, umenia, folklóru, ľudovej tvorby, tradícií a duchovného dedičstva. „Na dosiahnutie týchto cieľov realizujeme spolu s našimi členmi, dobrovoľníkmi a partnermi rôzne projekty a podujatia, akým je napríklad SLAVICA FESTIVAL 2019. Prostredníctvom neho sa snažíme spopularizovať tému slovanstva a Slovanov a ich dôležité a nezastupiteľné miesto v dejinách Európy a Sveta,“ informoval Nitriansky hlásnik predseda občianskeho združenia Slavica, Miloš Zverina.

Minulý rok sa v meste pod Zoborom uskutočnil už 10. ročník tohto festivalu. Na podujatí sa zúčastnili všetky slovanské štáty od najväčšieho Ruska, až po malé štáty ako je Slovinsko. 

„Dovoľujeme si Vás informovať, že po zrátaní pridelených tohtoročných dotácií občianskemu združeniu Slavica zo strany Nitrianskeho samosprávneho kraja, Mesta Nitry a Slovenskej republiky – Fondu umenia, sa realizácia 11.ročníka medzinárodného festivalu SLAVICA FESTIVAL 2019 neorganizuje,“ dodal na záver Miloš Zverina. 

Eva Škandíková

 

 

Naši partneri