Všetky práva vyhradené
©2024, TV Zobor

31. mája 2019, Pridal: tvnitricka_script Po daždivom týždni sa konečne dočkáme slnečného počasia

Tohtoročný máj bol chladnejší a daždivejší, než na aký sme boli v posledných rokoch zvyknutí. Nedoprial nám mnoho slnečných lúčov, ale naopak zrážok priniesol aj dvojnásobok. Poteší nás úvod júna, čo môže byť pre deti k ich medzinárodnému sviatku tiež pekný darček. Od 1. júna začína meteorologické leto a konečne sa začnú zvyšovať aj teploty. V sobotu bude teplota od 21 do 29 stupňov Celzia. V nedeľu sa oteplí na 22 až 28 stupňov Celzia. Na oblohe bude iba malá, prechodne zväčšená oblačnosť. V nedeľu sa zrážky objavia častejšie. Začiatok nového týždňa k nám prinesie o niečo viac búrok, ojedinele môžu byť aj intenzívnejšie. Otepľovanie bude vrcholiť.

V pondelok 3.júna bude ešte teplejšie. Teplota sa bude pohybovať v intervale od 23-29 stupňov Celzia. Treba však rátať s prehánkami či búrkami.

V utorok 4.júna bude počasie podobné ako v pondelok. Teplota vystúpi na 22 až 28 stupňov Celzia. V utorok a v stredu bude pravdepodobne pokračovať teplé, ale aj dosť vlhké a teda dusné počasie. Na viacerých miestach sa vyskytnú prehánky, lokálne aj búrky.

V stredu 5. júna bude počasie v rozpätí od 17 do 21 stupňov Celzia.

Naopak vo štvrtok 6. júna sa oteplí a teplota sa vyšplhá na 25 stupňov Celzia.

V piatok 7. júna bude teplota v intervale od 17 do 26 stupňov Celzia.

Víkend nám prinesie teplé počasie. Teplota sa bude pohybovať od 18 do 28 stupňov Celzia.

Eva Škandíková

Naši partneri