Všetky práva vyhradené
©2024, TV Zobor

8. mája 2019, Pridal: tvnitricka_script „Už idem!“

9. ročník podujatia Kultúrne potulky.

Nitra, 15.04.2019

Aj tento rok  študenti kulturológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre spojili svoje sily, aby zorganizovali ďalší ročník podujatia Kultúrne potulky. Toto podujatie je pevnou súčasťou života Katedry Kulturológie a zároveň aj plnohodnotnou súčasťou kultúrneho diania v meste Nitra už deväť rokov. Na toto podujatie besedového typu sa každoročne pozýva významná osobnosť kultúrno-spoločenského života, ktorá obohatí divákov o skúsenosti zo svojho života. Tento rok pozvanie prijala významná slovenská herečka Emília Vášáryová.

 

Študenti štvrtého ročníka Katedry kulturológie v Nitre sú v rámci voliteľného predmetu Projektovanie kultúrnych aktivít postavení pred neľahkú úlohu – zorganizovať plnohodnotné kultúrne podujatie pre verejnosť. Celosemestrálna práca študentov rozvíja ich kreativitu, tímového ducha, organizačné i komunikačné schopnosti a slovami súčasnej doktorandky, ktorá sa v minulosti na organizácii tiež podieľala Mgr. Andrey Olejárovej Kultúrne potulky: „…poskytujú praktické zázemie študentom a sú dobrým predpokladom pre participovanie na kultúrnom živote mesta“.Kultúrne potulky sa všeobecne tešia veľkej obľube a návštevnosti zo strany verejnosti a organizátori tohto ročníka veria, že sa im aj tento rok očakávania podarí naplniť.

Hosťom tohtoročných Kultúrnych potuliek je šarmantná slovenská herečka a pedagogička Emília Vášáryová. V rámci Slovenského národného divadla zarezonovala vo viacerých v inscenáciách ako napríklad Tri sestry, Antigona alebo Vojna a mier. Filmovým nadšencom určite utkvel v pamäti jej herecký výkon vo filme Eva Nová, za ktorý získala v roku 2016 prestížne ocenenie Slnko v sieti. Ako hudobný hosť sa na tohtoročných Kultúrnych potulkách predstaví mladá nitrianska speváčka Martina Kertészová s kapelou.

Kultúrne potulky sa uskutočnia dňa 16. mája 2019 o 16:00 h v priestoroch Domu Matice slovenskej v Nitre (Dolnočermánska 737/91, 949 11, Nitra). Vstup je voľný.

Naši partneri