Všetky práva vyhradené
©2024, TV Zobor

24. mája 2019, Pridal: tvnitricka_script Festival Drumpoint Slovakia 2019

Do začiatku šiesteho ročníka medzinárodného latino – bubeníckeho festivalu zostáva niekoľko dní. Podľa organizátorov sa môžeme tešiť na poriadne exotický víkend.

Samba, salsa aj reggae

Ako už minulý rok organizátori festivalu avizovali, program Drumpointu dávno nie len o bubnoch. „Festival sa v priebehu rokov vyprofiloval na pomerne známe „latino“ podujatie, ktoré láka do Nitry stovky návštevníkov. Počas prvého júnového víkendu sa nitrianskemu publiku predstavia už tradične bubeníci a hudobní hostia z Európy a Brazílie, krásne sambové tanečnice, či majstri bojového umenia capoeira. Atmosféru exotickej dovolenky si však užijeme aj vďaka svetovým slovenským interpretom. Diváci sa môžu tešiť na koncert Marco Pillo Salsa Band aj Medial Banana,“ uvádza riaditeľka festivalu Romana Bojdová.

 

„Poďte s nami na karneval!“

Do tohtoročného alegorického sprievodu sa môže zapojiť každý.„V najznámejšom karnevalovom sprievode v Rio de Janeiro kráčajú spolu stovky účinkujúcich – bubeníci, tanečníci, členovia školy samby v tematických kostýmoch, ale aj turisti. Všetci sa bavia a nadšene kývajú okolitým davom divákov. V našich zemepisných šírkach je počas karnevalu – fašiangov ešte trochu zima, preto by sme radi pozvali ľudí aj do nášho letného sprievodu,“pozývajú organizátori. Sprievod štartuje 1.6.2019 o 19.30 na pešej zóne v Nitre.

 

Kúpou trička sa zapojíte do sprievodu a pomôžete aj dobrej veci

Kúpou festivalového trička získate nielen nový kúsok do šatníka a vstupenku do sprievodu, ale aj dobrý pocit. Výťažok z predaja totiž venuje festival Drumpoint Slovakia organizácii pomáhajúcej deťom, ktoré to potrebujú (konkrétna organizácia bude vybraná na základe vyzbieranej sumy a zverejnená po skončení festivalu). Zarezervujte si svoje tričko vopredna info@drumpoint.skalebo si ho zakúpte počas festivalu v informačných stánkoch Drumpoint Slovakia (31.5.2019 Hidepark Nitra, 1.6.2019 Svätoplukovo námestie v Nitre.)

 

Exotická hudba v spojení s nitrianskou gastronómiou

Časť festivalu Drumpoint Slovakia prebieha už niekoľko rokov súčasne s gastrofestivalom Jahodová Nitrav rámci Otvorenia Nitrianskeho kultúrneho leta. Pri sledovaní koncertov či popri salsa tanečnej škole si tak návštevníci môžu vychutnať regionálne špeciality Nitrianskeho kraja. Celý program sledujte na www.drumpoint.skwww.jahodovanitra.sk.

Naši partneri