Všetky práva vyhradené
©2024, TV Zobor

30. mája 2019, Pridal: tvnitricka_script Dvojica hráčov na odchode z HK Nitra

Z HK Nitra odchádzajú do Košíc ďalší dvaja hráči.

Dalibor Bortňák a Juraj Majdan prestupujú z Nitry do HC Košice. Doplnia tak Branislava Rapáča, ktorý do Košíc prestúpil pred dvoma týždňami. Všetci traja hráči obliekali dres Nitry jeden rok.

Branislav Rapáč nazbieral v 64 zápasoch 45 bodov, pričom strelil 18 gólov. Dalibor Bortňák odohral za Nitričku 72 zápasov a pripísal si 34 bodov za 10 gólov a 24 asistencií. Juraj Majdan, ktorý bojoval dlhšiu časť sezóny so zraneniami, stihol v nitrianskom drese odohrať 41 zápasov, pričom stihol dať 16 gólov a pri ďalších 19 asistoval. Klub sa chlapcom za ich služby pre Nitru poďakoval. Zaželal im taktiež do budúcna veľa úspechov a nazbieraných bodov, samozrejme s výnimkou zápasov s nami.

Okrem tejto trojice hráčov už z úvodu prestupového obdobia Nitru stihol opustiť aj Samuel Buček, ktorý bude od budúcej sezóny obliekať dres fínskeho klubu KooKoo. Žiadne ďalšie odchody zatiaľ klubom oficiálne potvrdené neboli.

Od začiatku prestupového obdobia okrem odchodov klub potvrdil aj dva príchody. Ľubomír Fetkovič a Eduard Šimun posilnili Nitru pred dvoma týždňami, kedy klub začínal s prípravou na novú sezónu. Viac si o tom môžete prečítať v našom článku tu.

Daniel Mičík

Naši partneri